Bendaş Rulman

FAG RULMAN

FAG rulman markası dahice bir fikirle 1883 yılında Friedrich Fischer'in tasarımıyla Schweinfurt, Almanya'da başladı. 1883 yılında Friedrich Fischer ilk bilye grinding makinasını Schweinfurt, Almanyada dizayn etti. Böylelikle tane bilyeler öğütülerek yuvarlak hale getirildi. Bu icat kesinlikle tüm rulman endüstrisinde kuruluşunda söz sahibi olmuştur. Bu nedenle FAG, rulman endüstrisinde öncü olarak bilenen bir markadır. Bugün FAG, makine üretimi, otomotiv sektörü, havacılık ve uzay sanayi gibi uygulama alanlarında lider marka olarak yerini almıştır. Schaeffler Grubun FAG markasının birçok ülkede çeşitli firmaları, bağlı kuruluşları ve satış acenteleri mevcuttur.
 
FAG Rulman Türkiye'de etkinliklerini 40 yılı aşkın bir zamandan beri devam ettirmektedir. FAG marka imajı ile kuruluşundan bu yana  devam eden yüksek kalite standardı, hep gelişen ticari ağ ve tecrübeli mühendislerle sağlanan teknik servis, Türkiye'deki muvaffakiyetinin en önemli nedenlerinin başında gelir. 
 
INA nın tamamlayıcı ürün gruplarıyla FAG rulman sektöründe en fazla çeşidi barındıran marka olarak hayata geçmiştir. FAG'ın bilyeli rulmanları, masuralı rulmanları, birçok dizaynda hem Standard hem de özel olarak birçok çeşit ve ölçüde üretilmektedir. Ina ile beraber FAG sonsuz hizmet, destek, bakım ve montaj sistemleriyle dünyada lider konuma gelmiştir.