Bendaş Rulman

INA RULMAN

 

On yıllık sürede, Schaeffler grubun INA Rulman markası yaratıcı uygulama çözümleriyle, mükemmel mühendislik sistemleriyle, uzmanlık üretimi ve güçlü müşteri odaklanma yöntemiyle dimdik ayakta durabilmeyi başarmıştır.

1946 yılında kardeşi Wilhelm ile beraber şirketi kuran Dr. Georg Schaeffler, gelişim ve değişime farklı ve yeni bir perspektiften bakarak iğneli rulmanlar ve kafes sistemini geliştirmiş, iğneli rulman grubunu endüstride efektif ve başarılı bir şekilde kullanıp geliştirme konusunda öncü icatlarda bulunmuştur.

Georg Schaeffler'in yaratıcı ruhu ve dünya çapında 35 üretim tesisi şeklinde çalışma yönündeki sürekli ve gelişen başarı isteği, başarılı vi istikrarlı bu yapının kurulmasında önemli bir rol oynamaktadır.

Dünya çapında, Schaeffler Grubun INA Bearings markası otomotiv ve makine sektöründe yoğun olarak kullanılan masuralı rulmanların, linear kızak sistemlerinin ve plain bearing ürün gruplarıyla sapasağlam ayakta kalmayı her zaman başarmıştır.

INA Rulmanları müşterileriyle yakın iş ilişkisi içerisinde, mühendislik ortakları şeklinde çalışır. Başlangıç basamaklarından sistemin gelişmesine kadar ki olan tüm  süreçlerde müşterilerine destek verir. Yeni müşteri odaklı çözüm yöntemleriyle her yıl 1000'den fazla yeni ürün geliştirmeyi başarmıştır.  INA Bearings, araştırma- geliştirmeye yoğun şekilde önem verip, yatırım yapmaktadır. Almanya, Asya, Kuzey Amerikada kurulmuş olan AR-GE merkezleri bunda önemli rol almaktadır.

INA Rulman markasının ürünleri Schaeffler Grubunun motor, aktarma sistemleri gibi uygulamaalanlarında  otomotiv ve endüstri sektöründe kullanılmaktadır. INA ve FAG ayrıca rulmanlar ve sistemlerin teknik danışmanlık, inceleme, bakım ve montajını kapsayan geniş bir hizmet programı da sunmaktadır.

INA Rulmanları Müşteri odaklılığı, dikkatli takip sistemi, fiyat-performans düzeni ile tüm dünyada çeşitli sektörlerde kullanılan ve aranan bir marka olmayı başarmıştır. Demiryolu, otomotiv, ağır sanayi, makine sektörlerine hizmet vererek Schaeffler Grubunun INA ve FAG rulman markaları ortak girişimleriyle başarılarına devam etmektedirler.